Pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-S split 5,7 kW (201.D04)

Najcichsza pompa ciepła typu Split – idealna do modernizacji i nowego budownictwa VITOCAL 200-S

Pompa ciepła powietrze/woda Vitocal 200-S jest dostępna w wersji tylko do ogrzewania lub też do ogrzewania i chłodzenia.

  • Klasa efektywności energetycznej*: A++.
  • Niskie koszty eksploatacji dzięki wysokiemu współczynnikowi efektywności COP do 5,0 (A7/W35).
  • Maksymalna temperatura na zasilaniu do 55 °C przy temperaturze zewnętrznej –15 °C.
  • Łatwy, szybki montaż.
  • Cicha praca umożliwiająca zastosowanie pompy ciepła m.in. na osiedlach domów szeregowych.
  • Ogrzewanie i chłodzenie w jednym urządzeniu, dzięki odwracalnemu obiegowi chłodniczemu.
  • Łatwy w obsłudze regulator Vitotronic z tekstowym wyświetlaczem graficznym.
  • Możliwość sterownia instalacją grzewczą przez Internet za pośrednictwem darmowej aplikacji ViCare App i modułu Vitoconnect.
  • Możliwość zasilania prądem z instalacji fotowoltaicznej i regulowania pracy urządzeń wentylacyjnych Viessmann.
  • Nowoczesne, ponadczasowe wzornictwo.

*Klasa efektywności energetycznej wg rozporządzenia UE nr. 811/2013 Ogrzewanie, przeciętne warunki klimatyczne – instalacje nisko- (35 °C) / i średniotemperaturowe (55 °C)

Do nowych i modernizowanych budynków

Pompy ciepła są szczególnie polecane do nowego budownictwa z ogrzewaniem podłogowym lub ściennym. Taki system gwarantuje najwyższą efektywność p
racy i najniższe koszty eksploatacyjne. Powietrzna pompa ciepła Vitocal 200-S może pracować samodzielnie oraz współpracować z innym urządze

niem, np. kotłem, dzięki czemu sprawdzi się także w przypadku modernizowanych instalacji. Kocioł będzie wówczas pełnił funkcję dodatkowego źródła ciepła, uzupełniając pracę pompy ciepła w okresie występowania niskich temperatur zewnętrznych.

Split, czyli dwie jednostki

Pompa ciepła Vitocal 200-S składa się z dwóch jednostek – wewnętrznej i zewnętrznej. Każda z nich ma niewielkie wymiary i zajmuje małą przestrzeń, dzięki temu układ split zapewnia m.in. elastyczny wybór miejsca usytuowania pompy ciepła.

Nie tyko wysoka efektywność

Nowe jednostki zewnętrzne w ponadczasowej szacie wzorniczej stwarzają miłe wrażenie dla oka. Urządzenia te, wyposażone w jeden lub dwa wentylatory, są zapro- jektowane i produkowane w naszych zakładach. Oprócz niezwykle cichej pracy wyróżniają się bardzo dobrymi osiągami i najwyższą jakością wykonania.

Bezkonkurencyjnie najcichsza jednostka zewnętrzna tego typu

Urządzenie jest prawie niesłyszalne. Specjalne, zopty- malizowane akustycznie wentylatory wraz z inteligent- nym systemem sterowania ich prędkością obrotową przyczyniają się wydatnie do minimalizacji dźwięku powietrznego przy pracy z pełnym lub częściowym obciążeniem. Wyeliminowano niskie częstotliwości, od- czuwane przy konwencjonalnych pompach ciepła, jako szczególnie uciążliwe (technologia AAD – Advanced Acoustic Design). Vitocal 200-S nadaje się dzięki temu szczególnie do stosowania w gęsto zabudowanych ob- szarach, jak na przykład osiedla domów szeregowych.

40dB(A) w odległości mniejszej niż 2 m

W trybie nocnym moc akustyczna wentylatora i sprę- żarki zostaje dodatkowo zredukowana. Funkcja ta jest bardzo istotna wszędzie tam, gdzie trzeba spełnić usta- wowe wymagania odnośnie ograniczenia emisji hałasu (40 dB(A) w okresie nocnym). Zwłaszcza na obszarach gęstej zabudowy, jak na przekład w osiedlach domów szeregowych.

Komfortowa obsługa przez Internet

Dostępny w standardzie moduł WLAN Vitoconnect 100 pozwała obsługiwać pompę ciepła Vitocal 200-S przez Inter- net. Bezpłatna aplikacja mobilna ViCare pozwala sterować komfortowo ze smartfona wieloma funkcjami, jak usta- wianie temperatury czy przełączanie na tryb „party”. W przypadku wystąpienia zakłócenia w pracy instalacji, informację o tym otrzyma zarówno użytkownik instalacji jak również zaproszone przez użytkownika firma serwisowa.